شیشه های پر طرفدار لمینت با خواص زیاد برای انواع مکان های مهم

2021/03/16 محسن حبیبی 0 دیدگاه بازدید

شیشه لمینت نوعی شیشه ایمنی شامل دو یا تعداد بیشتری از لایه های شیشه همراه با لایه های طلق PVB طی یک فرآیند ترکیبی فشار و دما به وجود می آید. طلق PVB با ضخامت های مختلف جهت ساخت انواع شیشه های لمینت به کار می رود. تعداد لایه های شیشه لمینت براساس نوع کاربرد آن ها تعیین می گردد. وجود طلق های PVB در میان دو لایه شیشه باعث می شود که شیشه پس از شکستن فرو نریزد و ذرات شیشه خرد شده به صورت چسبنده به طلق نگه داشته شده و از جدا شدن و پخش شدن آن ها در محیط جلوگیری شود به همین جهت استفاده از شیشه های لمینت در ساختمان های مرتفع در جلوگیری از خطرات ناشی از حوادث طبیعی مثل زلزله و آتش سوزی که باعث فرو ریختن شیشه های معمولی و سکوریت می شود بسیار موثر است. همچنین یکی از مزیت های شیشه های لمینت این است که می توان چندین نوع شیشه را به صورت همزمان در لایه های مختلف آن به کار برد و کارآیی شیشه ها را افزایش داد. از مزایا و خصوصیات شیشه لمینت می توان به کنترل نور و کاهش مصرف انرژی و هم چنین کاهش نفوذ آلودگی صوتی اشاره کرد. امروزه آلودگی صوتی یکی از مسائل مهم در شهرهای بزرگ و پر جمعیت می باشد که کاهش آن در فضاهای داخلی از جمله منازل، بیمارستان ها و . . . به یکی از مسائل مهم در صنعت معماری مبدل شده است. شدت صوت در محیط های مختلف متفاوت می باشد. این شیشه ها به راحتی می توانند صوت با هر دسی بل قدرت را مهار کنند و محیط آرامی را به وجود آورند. اگر هم شما خودتان منبع ایجاد سر و صدا باشید مثلا یک دفتر ضبط صدا و یا آهنگ سازی دارید و می خواهید صدا تنها در درون محیط کارتان و به بیرون نرود هم می توانید از این شیشه های و سایر شیشه های عایق صوتی استفاده کنید. از شیشه های لمینت برای شیشه های جلوی اتومبیل نیز استفاده می کنند تا در تصادفات شدید دچار شکستگی نشود و سر نشینان آن از ناحیه شیشه آسیبی نبینند. این شیشه ها در ساخت درب اتوماتیک شیشه ای، بالکن شیشه ای، انواع سازه های شیشه ای در معماری کاربرد دارد.

پارتیشن تاشو و ریلی با کاربرد فراوان در انواع مکان ها

پارتیشن های تاشو و ریلی نوعی از دیواره های پارتیشن شیشه ای هستند که از یک سری صفحات شیشه ای به هم پیوسته تشکیل شده اند. این صفحات شیشه ای بر روی ریل های معلق و در حال حرکت هستند که بر روی سقف و کف مکان مورد نظر بسیار محکم و مقاوم نصب شده اند. آن ها برخلاف پارتیشن های شیشه ای ثابت که قابلیت تغییر ندارند می توانند حرکت کنند و اندازه های مختلفی به خود بگیرند. این پارتیشن ها خیلی بیشتر از نوع ثابت آن ها کاربرد دارند. برای مکان هایی که فضای کم و کوچکی دارند و با نصب پانل های شیشه ای ثابت مکان کاملا مسدود می شود از پارتیشن های تاشو استفاده می شوند که در همان مکان خود جمع می شوند و نیازی به فضای اضافی برای باز  بسته شدن ندارند. پارتیشن تاشو متحرک به طور گسترده ای در هتل ها، اتاق جلسات، دفتر کار، اتاق های عایق صوتی، مکان های تجاری، رستوران ها، موزه ها، نمایشگاه ها، کتابخانه ها، دانشگاه ها و غیره استفاده می شود.

مهم تر از همه این که با توجه به شرایط مکان مورد نظر خود می توانید از انواع شیشه های میرال، شیشه نشکن، شیشه های سکوریت، شیشه های لاکوبل و… در ساخت آن ها استفاده کنید.

تصور کنید که می توانید فضای خود را برای بهره وری بهتر کار و سود خود تغییر دهید. پارتیشن های تاشو این توانایی را دارند که در چند لحظه با کمترین تلاش یک منطقه بزرگ را به چند فضای کوچک تر تبدیل کنند. اکنون امکان به حداکثر رساندن درآمد خود را از طریق استفاده از پارتیشن های تاشو کشویی می توانید تصور کنید. با این پارتیشن ها در طول روز به طور همزمان می توانید چندین عملکرد را میزبانی می کنید و به وقت عصر، پارتیشن ها بدون زحمت از یکدیگر جمع می شوند و به یک اتاق عملکرد بزرگ تبدیل می شوند.

پارتیشن های شیشه ای یک انتخاب عملی همراه با حفظ حریم خصوصی

معرفی پارتیشن های شیشه ای در دفاتر یک کاربرد عملی است زیرا به این معنی است که هرگونه گسترش کارکنان در آینده یا سازماندهی مجدد آن ها در داخل دفتر با پارتیشن های شیشه ای موقت که می توانند سریع جابه جا و یا نصب شوند راحت تر می شود. بنابراین کاملاً واضح است که مزایای پارتیشن های شیشه ای در ادارات بسیار زیاد است و این امکان را دارد که دفتر شما را درخشان و پویاتر کند. از پارتیشن های شیشه ای اداری نه تنها برای فضای بازتر در دفتر بلکه برای افزایش حریم خصوصی نیز می توان استفاده کرد. نصب شیشه های دوجداره می تواند در کاهش میزان سر و صدایی که به داخل اتاق می رود عملکرد بسیار شگفت انگیزی داشته باشد. انواع خاصی از پارتیشن های شیشه ای با شیشه های مات، رنگی، طرح دار، لاکوبل و…. ایجاد می شوند که ضمن حفظ سبک مدرن و شیک پارتیشن، از حریم خصوصی شما نیز به خوبی محافظت می کنند و می توانید فضایی کاملا شخصی و منحصر به فرد داشته باشید. البته لازم به ذکر است که ایجاد این حریم خصوصی در ادارات و مکان های اداری می تواند به میزان زیادی تمرکز کارکنان را افزایش دهد تا بتوانند به بهترین شکل کارهای روزمره خود را به انجام برسانند. پارتیشن ها به طور کلی در فضاهای کاری نصب می شوند تا به طور موثر صداهایی را که ممکن است از طریق دیوارها و منافذ مختلف منتقل شود مسدود کنند. به خصوص اگر درب ها و پارتیشن های به کار برده شده در محل کار از شیشه های لمینت ساخته شده باشد به میزان زیادی از ایجاد آلودگی صوتی جلوگیری می کند و کاربردی تر است.

 

دسته بندی ها : رپورتاژ0 0 آراء
رای شما به این پست؟
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x