دلایل ریزش فالوور اینستاگرام و راه های جلوگیری از آن

2021/05/10 محسن حبیبی 0 دیدگاه بازدید

از مهمترین مواردی که در رسیدن به شهرت و درآمد از اینستاگرام نقش اساسی دارد تعداد فالوورهای یک پیج است. در واقع هر چه تعداد فالوورهای یک پیج افزایش پیدا کند آن پیج بیشتر دیده می شود و در نتیجه درآمد بیشتری کسب خواهد کرد. با این حال گاهی فالوورهای یک پیج به جای افزایش یافتن، ریزش پیدا می کنند. از این رو ما در این مقاله تصمیم گرفتیم دلایل ریزش فالوور اینستاگرام را مورد بررسی قرار دهیم.

 

 

دلایل ریزش فالوور اینستاگرام

دلایل ریزش فالوور اینستاگرام و جلوگیری از ان

اگر از کاربران فعال در اینستاگرام هستید و تمایل دارید تعداد فالوورهای خود را افزایش دهید راه های بسیاری برای انجام این کار وجود دارد. با این حال مسئله ای که مهم است این است که شما در کنار افزایش فالوورها بتوانید آن ها را در پیج خود نگه دارید و مانع ریزششان شوید. فالوور در اینستاگرام اهمیت زیادی دارد زیرا وجود فالوورهاست که می تواند سبب پیشرفت شما شود. بنابراین لازم است دلایل ریزش فالوور اینستاگرام یا آنفالو کردن آن ها را بدانید تا بتوانید از این موضوع جلوگیری کنید.

البته برای جبران ریزش فالوورهای از دست رفته میتوانید از خدمات خرید فالوور فیک اینستاگرام سایت ساناست نیز استفاده نمایید .

 

تبلیغات بیش از حد

یکی از عواملی که می تواند به شدت تاثیر منفی روی حفظ فالوورهای شما بگذارد انجام تبلیغات بیش از حد در پیج است. با این حال کاربران بسیاری از این مسئله چشم پوشی کرده و در پیج خود به طور متوالی تبلیغات انجام می دهند. اگر دارای پیجی هستید و برای کسب درآمد نیاز به تبلیغ کردن دارید سعی کنید این کار را در حد نرمال انجام دهید. در واقع نباید مقدار تبلیغات شما به حدی شود که بیشتر از محتوای اصلی پیج باشد.

این را بدانید که اگر به طرز بی رویه ای تبلیغات انجام دهید ممکن است در کوتاه مدت درآمد کسب کنید اما با گذشت مدت زمانی متوجه کاهش تعداد فالوورهای خود شوید. با تبلیغات زیاد از طرف شما، فالوورها به این احساس می رسند که زمانشان در پیج شما به هدر خواهد رفت و اطلاعات مفیدی یا سرگرم کننده ای بدست نخواهند آورد. بنابراین لازم است در این مورد سنجیده و معقول عمل کنید.

روشهای تبلیغات صحیح برای پیج اینستاگرامی را میتوانید از سایت ساناست مشاهده و به صورت رایگان دریافت نمایید.

 

اشتراک گذاری پست و استوری به اندازه غیر معمول

یکی دیگر از مواردی که باید برای اداره پیج و جلوگیری از ریزش فالوورها مورد توجه قرار دهید این است که تعداد پست و استوری های شما به اندازه کافی یعنی نه کم و نه زیاد باشد. اگر شما با وجود تعداد نسبتا زیادی فالوور فعالیتتان در پیج را کم کنید یا برای مدتی فعالیت نکنید و پست و استوری در پیج قرار ندهید ممکن است تعدادی از مخاطبانتان دیگری نیازی نبینند که شما را فالو داشته باشند. بنابراین دکمه آنفالو را انتخاب خواهند کرد.

علاوه بر این لازم است از گذاشتن پست و استوری بیش از حد و پشت سر هم پرهیز کنید. وقتی به یک باره تعداد زیادی پست و استوری به اشتراک می گذارید این موضوع می تواند کیفیت محتوای شما را پائین بیاورد. علاوه بر این، محتوای بیش از حد و غیر معمول مخاطب را خسته و کلافه می کند. بنابراین در مورد به اشتراک گذاری محتوا و قرار دادن پست و استوری تعادل را رعایت کنید.

 

توجه نکردن به کیفیت محتوا

در کنار توجه به کمیت محتوای پیج، کیفیت آن را از یاد نبرید. برای تولید محتوا سعی کنید مهم ترین مطالب در ارتباط با موضوع پیج و مورد نیازترین آن ها را برای مخاطبان فراهم کنید. اگر در پیج خود از تصاویر یا مطالبی استفاده کنید که اهمیت چندانی برای مخاطب ندارند مخاطب دیر یا زود خسته شده و پیج شما را ترک خواهد کرد. بنابراین شناسایی محتوای مورد علاقه و مورد نیاز مخاطب از مسائل مهم برای حفظ فالوور محسوب می شود.

برای اینکه محتوای مناسبی داشته باشید میتوانید سفارش تولید محتوا برای موضوع مورد نظر خود را ارائه دهید و سپس بر اساس محتوای دریافتی، پست هایی را آماده و منتظر نمایید.

 

ارتباط نداشتن با مخاطبان و بی توجهی به نظرات آن ها

چرا فالوور اینستاگرام میریزد

همیشه سعی کنید یک زمان مشخص برای پاسخگویی به نیازهای مخاطبان در نظر بگیرید. وقتی فالوورها متوجه شوند که سوالاتشان را پاسخ می دهید انگیزه آن ها برای ماندن در پیج و فعالیت کردن در آن بالا می رود. اما در صورتی که به فالوورها بی توجهی کنید به خصوص اگر پیج شما ارائه دهنده محصولات یا خدمات است این موضوع می تواند به ضرر شما شود. در واقع نارضایتی تعدادی فالوور از شما و انتشار نارضایتی از طرف آن ها در اینستاگرام می تواند یکی از اساسی ترین دلایل ریزش فالوور اینستاگرام باشد.

 

 

دلایل ریزش فالوور اینستاگرام و راه های جلوگیری از آن | جمع بندی

ما در این مقاله به بررسی دلایل ریزش فالوور اینستاگرام و راه های جلوگیری از آن پرداختیم. به طور کلی برای حفظ فالوورها و افزایش فعالیت آن ها بهتر است محتوای با کیفیت و اطلاعات به روز و کاربردی در پیج خود ارائه دهید، پست ها و استوری های مرتبط با موضوع پیج خود ارائه دهید و در به اشتراک گذاشتن آن ها تعادل را رعایت کنید، با مخاطب تعامل کنید و به سوالات آن ها به روش های مختلف پاسخ دهید و همین طور از هشتگ ها به درستی استفاده کنید.

دسته بندی ها : رپورتاژ5 2 آراء
رای شما به این پست؟
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x