برای تعمیرات مبل به کجا مراجعه کنیم؟

2021/03/28 محسن حبیبی 0 دیدگاه بازدید

بسیاری از ما دوست داریم مبلمان خانه یا محل کارمان را تغییر یا نو کنیم اما اغلب بودجه ای که داریم اجازه خرید یک دست مبلمان نو را نمی دهد. در این گونه مواقع تعمیرات مبل های قدیمی بهترین کاری است که می توان کرد. این کار چندان هزینه بر نیست اما می تواند به نو شدن مبلمان شما بینجامد. تعمیرات تخصصی مبل را از مراکز معتبر و متخصص بخواهید. شما می توانید از طریق سایت نیازیتو با بهترین تعمیر کنندگان مبل در تهران و شهرستان ها آشنا شوید. در این مقاله قصد داریم با نکاتی در زمینه تعمیرات مبل آشنا شویم.

نکاتی در مورد تعمیر مبل

اگر مبلمان فرسوده ای دارید که نیاز به تعمیرات اساسی دارند، بهتر است قبل از مراجعه به تعمیرکار با چند نکته آشنا باشید. یادتان باشد که تعمیرات مبل کاری بسیار تخصصی است و اگر در این کار مهارت های لازمه را نداشته باشید، به احتمال زیاد به تنهایی از پس این کار بر نخواهید آمد. تعمیرکاران متخصص کارهای زیر را برای تعمیر مبل شما انجام می دهند.

رسیدگی به چارچوب اصلی مبل

چوب چارچوب اصلی مبل را تشکیل داده است که ابر بر روی آن سوار می شود. اگر چوب مبل شما شکسته باشد، تعمیرکار بعد از جدا کردن ابرها و فنرها، چوب شکسته شده را یا باید با چسب بچسباند و یا آن تکه را با میخ مجددا تعمیر کند. اگر آسیب وارد شده بر قسمت های چوبی مبل بیش از اندازه باشد، ممکن است تعمیرکار از تعمیر آن سرباز زند. اما در اکثر مواقع می توان شکستگی ها و لب پر شدگی های جزیی را با رنگ و سمباده تا حدودی تعمیر کرد. حتی می توانید از تعمیرکار بخواهید رنگ چوب مبل را تغییر دهد. این کار باعث می شود که تعمیر مبل شما همراه با تغییرات زیادی همراه شده و بعد از اتمام کار شبیه به این باشد که مبلمان جدیدی خریده اید.

تعویض ابر و فنر مبلمان

بخش اساسی تعمیر مبل شامل تعویض کلیه ابرها و فنرهای مبلمان است. این دو بخش از مبل، بیشترین آسیب را می خورند چرا که گذر زمان در تغییر حالت آن ها تاثیر گذار است. ابرهای قدیمی باید کلا کنده شده و از ابرهای نو و سفت به جای آن ها استفاده شود. فنرها نیز بعد از مدتی حالت ارتجاعی خود را از دست داده و باید تعویض شوند. برخی از فنرهای سالم شاید قابل استفاده باشند اما در صورتی که نیاز جیرجیر می کنند باید آن ها را حسابی روغن کاری کرد. تعویض فنر و قرار دادن آن ها درون تشک ها کار ساده ای نیست و نیاز به مهارت دارد.

تعویض رومبلی

آسان ترین بخش کار، تعویض رومبلی است. البته چندان نیز راحت نیست اما وقتی رومبلی های خود را سفارش دادید، دیگر اندازه گیری و دوخت آن بر عهده تعمیرکار است. در اینجا نیز بد نیست به چند نکته در خصوص انتخاب رومبلی توجه نمایید.

اگر اتاق شما کوچک و تا حدودی کم نور است، بهتر است از رومبلی های تیره و شلوغ استفاده نکنید. این کار فضای اتاق را دلگیر می کند. برای اتاق های بزرگ می توانید از رنگ های تیره استفاده کنید. در بعضی از سبک های طراحی داخلی برای تمام مبل ها از یک نوع رومبلی استفاده نمی کنند. مثلا رومبلی یک مبل تکی را متفاوت تر از بقیه مبل ها انتخاب می کنند. این کار بسیار جالب است اما در هر حال رنگ و طرح آن مبل نیز باید با بقیه مبل ها و البته با سایر اجزای دکوراسیون هماهنگ باشد.

اگر نسبت به صدای جیر جیر در هنگام نشستن بر روی مبل حساسیت دارید، بهتر است از جنس چرم برای رومبلی استفاده نکنید. در کل انتخاب جنس پارچه رو مبلی بسیار مهم است. چنانچه در خانه بچه کوچک دارید، پیشنهاد می کنیم از رنگ های روشن استفاده نکنید. جنس چرم برای شما می تواند بسیار مناسب تر باشد چرا که با ریخته شدن هرگونه مایعات به راحتی پاک شده و به ابر مبل نفوذ نمی کند. در انتخاب رومبلی به کمک بیشتری نیاز دارید، می توانید از طراحان دکوراسیون داخلی کمک بگیرید. بهترین طراحان را از نیازیتو پیدا کرده و با آن ها مشورت نمایید.

هزینه تعمیر مبل به چه عواملی بستگی دارد؟

قبل از اینکه مبلمان خود را به دست تعمیرکار بسپارید قیمت تمام جزئیات مانند هزینه فوم، اسفنج، پارچه، حمل و نقل و غیره را جویا شوید. اگر قیمت تعمیرکاری نسب به سایر تعمیرکاران کمتر است، مطمئن شوید که کار تعمیر برای مبلمان شما به طور کامل صورت می گیرد. هزینه حمل به طبقات را نیز جویا شوید گاهی راننده وانت مبلمان را تا دم در آورده سپس مدعی می شود که کار حمل آن به طبقات وظیفه او نبوده و شما باید یا مبلغ بیشتری برای این کار پرداخت کنید یا کارگری استخدام کنید تا مبلمان را به طبقه مورد نظرتان ببرد. کیفیت محصولاتی که استفاده می کنند را نیز جویا شوید مسلما فوم و ابر با کیفیت قدری گران تر از فوم معمولی خواهد بود. در آخر نیز این نوع رومبلی است که قیمت را نهایی را تعیین می کند.

جمع بندی

در تعمیر مبل عوامل بسیاری نقش دارند. استفاده از جنس مرغوب برای تعمیر مبل بسیار مهم است. این مساله ممکن است روی قیمت تعمیرات تاثیر بگذارد اما یادتان باشد که شما قرار نیست هر سال برای تعمیر مبلمان خود هزینه کنید. یک تعمیرکار ماهر با انجام رویه کوبی مبل، نجاری، خیاطی و رنگ کاری به کار خود کیفیت می بخشد. به همین دلیل است که قیمت یک تعمیرکار حرفه ای قدری بیشتر است. اگر به دنبال بهترین تعمیرکار مبل هستید، پیشنهاد می کنیم از طریق سایت نیازیتو (niazito.com) با بهترین های این پیشه آشنا شوید.

دسته بندی ها : رپورتاژ0 0 آراء
رای شما به این پست؟
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x