اعتماد به نفست رو برای زبان زیاد کن!

2021/09/12 محسن حبیبی 0 دیدگاه بازدید

شاید یکی از خواسته های قلبی شما هم با اعتماد به نفس انگلیسی صحبت کردن باشه. وقتی در حال یادگیری زبان هستین، اینکه موقع حرف زدن مضطرب بشین، کاملا عادیه و اصلا نگران کننده نیست. هیشکی قرار نیست بهتون بخنده، اصلا شایدم این جوری بخوان بیشتر کمکتون کنن. شما باید این حقیقت رو قبول کنین که با وجود داشتن یه اشکالاتی، دهنتون رو باز کنین و در هر صورت حرف بزنین. پس برای به اصطلاح “بیرون اومدن از پوسته خودتون” الان وقتشه که چند تا از این توصیه های کاربردی رو امتحان کنین.

 

یه جوری بخون که صدای خودت رو بشنوی!

عادت کنین انگلیسی رو با صدای بلند تلفظ کنین و حرف بزنین. این کار به شکل های مختلفی میتونه بهتون کمک کنه. اول اینکه اعتماد به نفستون رو افزایش میده. همین طور یه تمرین عالی برای تقویت مهارت تلفظ و شنیداریتون هست و ذهن و زبونتون رو به کار کردن با یکدیگه عادت میده. هر چی بیشتر با صدای بلند تمرین کنین، ماهیچه های دهنتون این کار رو طبیعی تر و روان تر انجام میدن. و به زودی اونا بدون اینکه شما بهشون فکر کنین با هم کار می کنن و مکالمه انگلیسی شما بهتر میشه.

 

ترس رو بذار کنار!

همه ما به طور طبیعی از اشتباه کردن و مسخره شدن می ترسیم. اما حقیقت اینه که همه، حتی خود انگلیسی زبانا هم موقع حرف زدن اشتباه می کنن. این تو خاطرتون بمونه که هیچ صحبت کردنی “بی نقض” نیست، این طوری باعث میشه فشار کمتری برای صحبت کردن بی عیب و نقص روتون باشه. یعنی شما باید در برابر اشتباهاتتون آروم باشین و سخت نگیرین.

 

شرکت تو کلاس زبان هم یه راهشه!

بعد از تعیین سطح زبان تون، شرکت تو یه کلاس زبان و صحبت با زبان آموزای دیگه میتونه خیلی مفید باشه. چرا که تو این موقعیت شما می دونین که بقیه هم در سطح یادگیری مشترکی با شما هستن، و مثل شما اضطراب و استرس دارن و با مسائل یکسانی رو به رو هستن. این طوری همه می تونن در شرایطی مشوق همدیگه باشن. هر چی بیشتر تو این کلاس ها صحبت کنین، پیشرفت و اعتماد به نفستون بیشتر میشه.

به خودآموز خوندن علاقه داری؟

شاید شما فکر کنین که قبل از شرکت تو کلاس زبان انگلیسی لازمه اصول ابتدایی رو خودتون یاد بگیرین تا اعتماد به نفس کافی رو برای شرکت تو اون کلاس ها داشته باشین. اگه این طوره این احساستون هیچ اشکالی نداره. هر کسی روش خاص یادگیری خودش رو داره و هیشکی تو سطح اعتماد به نفس یکسانی با اون یکی نیست.

 

یکی رو برای حرف زدن داشته باش!

اگه از اعضای خانواده یا دوستانتون کسی هست که انگلیسی بلده یا میخواد یاد بگیره، ازش بخوایین که با هم تمرین کنین. داشتن مکالمه ی منظم با افراد دیگه، چه به صورت حضوری یا تلفنی، یا آنلاین، می تونه اعتماد به نفس شما رو افزایش بده. حرف زدن با یکی که اون رو می شناسین و بهش اعتماد دارین باعث میشه تا بعدا با غریبه ها هم راحت تر صحبت کنین.

 

مثبت اندیش باش!

داشتن اعتماد به نفس یک نگرشه. بهتره طرز فکرتون “من می تونم” باشه و اجازه ندین ذهنتون روی چیزهای منفی تمرکز کنه. مثلا وقتی به مکالمات انگلیسی گوش میدین سعی کنین روی کلماتی متمرکز بشین که معنی اونا رو می فهمین و نگران کلماتی که هنوز معنیشون رو نمیدونین نباشین. فرصت های تمرین انگلیسی رو از دست ندین، حتی اگه باعث بشه از منطقه ی امن خودتون بیرون بی یایین. و به جای ناراحت شدن از انتقادات، اونا رو به چیز مثبتی تبدیل کنین. وقتی که یکی اشتباهاتتون رو گوشزد می کنه، ازش ناراحت نشین و برای تقویتش یه راه حل پیدا کنین. این یه فرصت یادگیری عالی براتون هست.

نیاز به عجله کردن نیست!

وقتی انگلیسی حرف می زنین، آروم باشین و عجله نکنین. سریع صحبت کردن ممکنه باعث استرس شما بشه و عصبیتون بکنه. وقتی به این حالت دچار شدین یه نفس عمیق بکشین، آروم باشین و به خودتون زمان بدین. این کار باعث میشه فشار عصبی ای رو که حس میکردین کمتر بشه و همین طور کمک میکنه واضح تر و مطمئن تر حرف بزنین.

 

کلی خبر خوب!

اگر به وبسایت و شبکه های اجتماعی اکسیر سر بزنین، می تونین به کلی آموزش و محتوای رایگان در مورد یادگیری زبان انگلیسی و منابع آزمون آیلتس دسترسی داشته باشین. هدف ما اینه که با آموزش رایگان شرایط یادگیری و رشد فردی رو برای همه علاقه مندان به زبان انگلیسی ایجاد کنیم.

  • دو جلسه اول پکیج های اکسیر رایگان
  • دانلود رایگان کتاب آموزش انگلیسی 800 صفحه ای اکسیر
  • دانلود رایگان کتاب آموزش آیلتس 400 صفحه ای اکسیر
  • راهنمای کامل انتخاب منابع مناسب برای سلف استادی زبان
  • 800 مقاله آموزشی رایگان روی وبسایت اکسیر
  • تعیین سطح و ارزیابی رایگان زبان انگلیسی
  • جزوه ی ایده های آیلتس مناسب برای رایتینگ و اسپیکینگ
  • دانلود سه هزار کلمه متداول لانگمن
  • راهنمای کامل انتخاب منابع مناسب برای سلف استادی آیلتس
  • صدها ویدیوی آموزشی زبان و آیلتس در اینستاگرام اکسیر

 

و حرف آخر!

خانواده ی بزرگ آکادمی اکسیر با سرلوحه قراردادن تخصص، پایداری، تلاش و امکانات، که از رموز موفقیت تو هر سازمانیه، سعی در ایجاد چهارچوبی استوار برای حرکت رو به جلو کرده و مجموعه ای رو گرد هم آورده که شالوده اون تخصص و نوآوری و سخت گوشیه. اکسیر، انتخاب بهترین هاست.

دسته بندی ها : رپورتاژ

 

0 0 آراء
رای شما به این پست؟
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
0
دوست داریم نظر شما را بدونیمx
()
x